YDD Akademi eğitimleri YDD Üyelerine %30 indirimlidir.

Mustafa Kınacı
YDD YK Üyesi, Finansal Danışman, Bağımsız Denetçi ve SMMM

1970 yılında Malatya’ da doğdu. Üniversite eğitiminin lisans kısmını İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde, yüksek lisans kısmını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe-Finansman bilim dalında tamamladı. “Sermaye Şirketlerinde Örtülü Kazanç Dağıtımı, Muhasebesi ve Denetimi” konusunda yüksek lisans tezi hazırladı.

Uluslararası bağımsız denetim ve yeminli mali müşavirlik şirketlerinde, sorumlu pozisyonda, Türkiye’nin önde gelen şirketlerine denetim ve danışmanlık hizmetleri vermiş olup, bir süre, bir tekstil firmasında da üst düzey yönetici olarak görev almıştır. Halen Yalkın Serbest Muhasebecilik Mali Müşavirlik Ltd. Şti.’nde ortak olarak, mali müşavirlik ve yönetim danışmanlığı yapmaktadır.

İstanbul Asliye Ticaret Mahkemeleri ile Bakırköy Asliye Ticaret Mahkemelerinde bilirkişi, konkordato komiseri, tasfiye memuru ve kayyım olarak görevlendirilmektedir.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik (SMMM) Ruhsatını 1999 yılında alan Kınacı, mesleki kariyerinde şu ana kadar, denetim ve halka arz işlemlerinin yanında başlıca; genel muhasebe, yönetim muhasebesi, maliyet muhasebesi, reel muhasebe, finansman, satınalma, stok, personel, ithalat, ihracat, pazarlama, denetim ve bilgilerin raporlaması alanında sistem kurmuş olup, kurmuş olduğu sistemin firmaya monte edilmesinde de birinci derecede sorumlu olarak rol almıştır.

Diğer yandan Uluslararası Muhasebe Standartları, Banka Muhasebesi, Tek Düzen Hesap Planı ve Uygulamaları, Dönem Sonu İşlemleri, Dış Ticaret Mevzuatı Uygulamaları ve Muhasebeleştirilmesi, Vergi ve Fon Uygulamaları, Mali Tablolar Analizi, Türev Ürünlerin Vergilendirilmesi ve Muhasebeleştirilmesi, Bütçe Uygulamaları vb. konularda kamu ve özel banka ve şirketlere eğitimler vermektedir.

Mesleki alanda; yönetim danışmanlığı, vergi mevzuatı, sosyal güvenlik mevzuatı, TTK, muhasebe (genel, maliyet ve yönetim), ihracat, ithalat, finansman, personel, stok yönetimi, denetim ve verimlilik konularında oldukça fazla sayıda seminer, kurs ve konferansa katılmıştır.

Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Scan the code
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?