YDD Akademi eğitimleri YDD Üyelerine %30 indirimlidir.

YDD KİMDİR?

1991 yılında faaliyetlerine başlamış olan Yönetim Danışmanları Derneği (YDD), uluslararası kabul gören metodolojiler, standartlar, kurallar ve uygulamalar odağında yönetim danışmanlığı mesleğinin Türkiye’de gelişmesine yardımcı olmak; yönetim danışmanlığı hizmetinin kalitesini yükseltmek, mesleğin saygınlığını ve tanınırlığını arttırmak amaçlarıyla kurulmuştur.

Kurulduğu günden bugüne giderek artan üye sayısı ile sektörün temsilcisi olan YDD, faaliyetleri ve iş ortaklıkları ile ülkemizdeki yönetim danışmanlarını ulusal ve uluslararası düzeyde temsil etmektedir.

İş dünyası ile yönetim danışmanlarının buluşma noktası olan YDD, endüstride kaynak kullanımının iyileştirilmesi, verimliliğin arttırılması ve katma değer odaklı ekonomik gelişme başta olmak üzere, sektörlere yönelik stratejilerin oluşturulması ve standartların belirlenmesi ile ilgili çalışmalar da yapmaktadır.

2003 yılından itibaren ICMCI – Uluslararası Yönetim Danışmanları Dernekleri Konseyi’nin akredite üyesi olan YDD, yönetim danışmanlığının uluslararası profesyonel yetkinlik belgesi ve sertifikası olan CMC (Certified Management Consultant) belgesini vermeye yetkili tek kurumdur.

NEDEN YDD AKADEMİ?

Yönetim danışmanlığı mesleği, sadece ülkemizde değil, tüm dünyada üniversite eğitimi olmayan, ağırlıklı olarak beceri ve yetkinliklere dayalı bir meslektir.

Yönetim danışmanlığı yetkinliğini UZMANLIK, DENEYİM ve SAHA ÇALIŞMASI oluşturur.

Her yönetim danışmanının uzun yıllara dayalı iş dünyası ve yönetim deneyimi ile uzmanlaştığı en az bir konu olması şarttır. Buna ek olarak yönetim danışmanlığı ve projelerle desteklenmiş uygulama deneyimi danışmanın yetkinliğini pekiştirir.

1997’de KOSGEB ile birlikte vermeye başladığımız ve 2 sene süreyle sektörümüze 200’e yakın yetkin yönetim danışmanı kazandırdığımız “Yönetim Danışmanlığı Mesleki Sertifika Programı” ile mesleki eğitim yolculuğumuza başladık.

Bugün ülkemizdeki bütün yönetim danışmanlarının kişisel ve mesleki gelişimini destekleyen ve her gün yenisi eklenen, güncel ve geniş bir eğitim yelpazesi ile üyelerimizi ve paydaşlarımızı destekliyoruz.

Eğitmen kadromuz mesleki konularda çok uzun yıllara dayalı deneyimleri olan YDD üyelerinden oluşuyor. Yönetim danışmanlığını destekleyen konularda da deneyimli uzmanlarla birlikte çalışıyoruz.

YDD AKADEMİ OLARAK HEDEFLERİMİZ

Profesyonel yeterliliği yüksek ve uluslararası standartlarda hizmet veren Yönetim Danışmanı sayısının arttırılması,

Başta üyelerimiz ve meslekdaşlarımız olmak üzere beyaz yakalı çalışanların mesleki ve kişisel gelişimleri destekleyecek eğitimler sunmak,

Yönetim ve Yönetim Danışmanlığı alanlarında ulusal ve uluslararası standartların oluşturulması ve geliştirilmesine katkıda bulunmak

Yönetim Danışmanlığı mesleğinin ulusal ve uluslararası etik kurallar çerçevesinde yapılanmasını ve denetlenmesini sağlamak,

İleri düzey ve uzmanlık eğitimleri vererek yetişkin beyaz yakalıların istihdamına destek olmak ve böylece Ülkemizin kalkınma hedeflerinin gerçekleştirilmesine katkıda bulunmak,

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Programı kapsamında belirlenmiş olan Küresel Hedeflerin ulusal alanda uygulanmasına katkıda bulunmak,

Ulusal mesleki belgelendirmesi olan beyaz yakalı meslek alanlarında ihtiyaç duyulan eğitimleri, uzman eğitmenler ile vermek ve katılanların ulusal belgelendirmeye hazırlanmalarını sağlamak,

Sektörlerde verimliliğin arttırılmasına katkı sağlayacak çalışmalara ve danışmanlıklara öncülük etmek ve destek olmak.

Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Scan the code
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?