YDD Akademi eğitimleri YDD Üyelerine %30 indirimlidir.

Ergün Gültekin, BSc, MSc, CMC
YDD Meslek Kurulu Başkanı

1973 yılı Manisa doğumludur. 1996 yılında ODTÜ Makine Mühendisliği’nden mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini 1999 yılında ODTÜ Makine Mühendisliği’nde tamamlamıştır.

Savunma Sanayi şirketinde Satış Sonrası Hizmetler ve Program Mühendisi deneyimini takiben, 2002 yılında “Yönetici Adayı (MT) Seçme ve Yerleştirme Programı” kapsamında Koç Grubu Şirketlerinden “New Holland – Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş.” şirketinde göreve başlamıştır. Koç Grubu’nda, Kalite Mühendisi, Motor Geliştirme Proje Yöneticisi, Kalite ve Güvenilirlik Yöneticisi, Üretim Müdürü ve ARGE Müdürü olarak hizmet vermiştir. Özel sanayi kuruluşlarında Fabrika Müdürü olarak da görev alan Gültekin, 2012 yılından bu yana, sahibi olduğu ‘Pozitif Değer Mühendislik ve Danışmanlık’ firmasında Genel Müdür ve Uzman Yönetim Danışmanı olarak çalışmaktadır.

Yönetim ve kurumsal değerlendirme, stratejik planlama ve yeniden yapılandırma; insan kaynakları yönetimi, verimlilik / kapasite iyileştirme ve maliyet indirimi merkezli üretim teknoloji ve iş gücü yönetimi, iş geliştirme ve yatırım yönetimi konularında yönetim danışmanlığı yapmakta olan Ergün Gültekin, 2012 yılından bu yana, enerji, makine, imalat, medikal, inşaat, ahşap/mobilya, otomotiv ana ve yan sanayi, elektrik, mühendislik ve satış/pazarlama sektörü projelerinde proje yöneticisi ve uzman Yönetim Danışmanı olarak görev almıştır.

Çankaya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde Yarı Zamanlı Öğretim Görevlisi olarak ders vermekte olan Gültekin, aynı zamanda Yönetim Danışmanları Derneği Meslek Kurulu Başkanı olarak mesleki etkinliklerini ve sorumluluklarını sürdürmektedir. İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

Whatsapp Görüşmesi
1
Whatsapp Destek
Scan the code
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?